הרשמו לניוזלטר

הבלוגריות שלנו

ארכיון

יחד יד ביד.

" אל תשליכני לעת זקנה ככלות כוחי אל תעזבני " [תהילים ע"א פסוק ט]

בחרתי לכתוב על עמותה מיוחדת וחשובה, עמותת " יד לקשיש" הממוקמת בירושלים.

בעקבות סיור שערכנו בירושלים תודות למנכ"לית "עמותת רוח דרומית" קרן טובה גומל, ביקרנו בעמותת "יד לקשיש" הנפלאה ונפעמנו מהמקום מהאנשים ומהעשייה המבורכת .

שמענו מפי מנכ"לית העמותה הגברת –רלי שוורץ צור המקסימה אודות המקום והפעילות הענפה שמתקיימת שם, סוגי האוכלוסייה ועוד.

עמותת "יד לקשיש" פועלת מאז 1962 ,מיזם חברתי מעורר השראה להעצמת אלפי קשישים מעוטי הכנסה, באמצעות תעסוקה יצירתית בבתי מלאכה שהוקמו במבנה עצמו ובזכות מדריכים /אומנים המנחים את הקשישים שביחד יוצרים עולם ומלואו.

מרגע שנכנסנו פנימה חשנו את האנרגיה של המקום ,מבנה עתיק ששומר וטופח ,טובל בירק ובפריחה מרהיבה ,מקומות ישיבה מוצלים והרבה חדרים שמלאים בקשישים שמחים ויצירתיים.

החצר המטופחת

עברנו בין החדרים המרובים והופתענו לגלות את רמת המקצועיות והאסתטיקה של הקשישים ,גברים ונשים עמלים ושוקדים על היצירות שלהם בהמון סבלנות ודיוק , האמת התמלאתי קינאה , יש מי שסורג ,תופר חורט מצייר, מכין כלים מקסימים מקרמיקה ,תכשיטים ועוד מיני אומנויות אחרות ,קשישים בני 80 פלוס שמחים ומאושרים ממנת חלקם.

ציור על בדי משי

הכנת כלים מקרמיקה


חריטה על מתכת

אומנים כבר אמרתי? לגמרי כן !!!מזמינה אתכם להיכנס לאתר של העמותה ולהיווכח בעצמכם , יש כמובן מכירה של המוצרים המדהימים -שווה כל שקל! [www.lifeline.org.il]

ובנימה אישית אותי זה ריגש כפליים ואספר לכם מדוע .

בערך בשנת 1988 החל לפעול חוק סיעוד עבור קשישים ,זכיתי לעבוד תקופה קצרה עם אחותי מיכל לנקרי ז"ל[בת 53 במותה] שהייתה בהכשרתה עו"ס ,מנהלת אגף הקשיש ולימים סגנית מנהלת אגף הרווחה בעיריית באר שבע וגראנטולוגית , מיכל נלחמה על כל קשיש וקשישה על מנת שיקבלו את מלוא הזכויות מול הביטוח הלאומי , הנחישות שלה הרצון העז והאכפתיות עבור אוכלוסיית הקשישים הם שהובילו אותה לעשייה ענפה בעיר בארץ ומחוצה לה .

הסיור במקום הציף זיכרונות מעוררי השראה על פועלה הרב וחיזק את הידיעה שמיכלי עשתה כל כך טוב עבור האוכלוסייה הלא "סקסית" הזאת. נפעמתי לראות שיש עמותות הפועלות למען אוכלוסיית הקשישים עם רעיונות מדהימים המשלבים גם את הקהילה ומתנדבים רבים . החיוניות של הקשישים השמחה בעיניים והתחושה שהם יוצרים ומשמעותיים ריגשה אותי מאוד.

"אל תשליכני לעת זקנה ככלות כוחי אל תעזבני"

זאת לא עוד קלישאה זאת המציאות , בואו ביחד נמשיך ונעשה טוב יותר למענם!

תודה לכל העוסקים במלאכה ובאיחולי בריאות איתנה .

ותודה לך קרן יקרה שחשפת אותנו למקום הקסום הזה ,כן ירבו.

אהבתן? אשמח אם תשתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכן:

תגובה אחת

  1. איילה הגב

    מרגש מאוד.
    לו יהי.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן