הרשמו לניוזלטר

הבלוגריות שלנו

ארכיון

מה PAP עכשיו?!

למי יש זמן בתוך כל הטרלול הזה לרפואה מונעת, יש לנו מספיק מידע רפואי שמתרוצץ בשנה האחרונה, ו"הרב גוגל" כפרעליו, מה היינו עושים בלעדיו? 😉

אני מהמחמירות, בדת הרפואה מונעת אני נושאת הדגל 🚩עושה מה שמבקשים ממני, בדיקת רופא שיניים פעם בשנה, שיננית פעם בחצי שנה, בדיקת שד וכמובן רופאת נשים.

"היום נעשה בדיקת PAP, פעם בשלוש שנים משטח קטן מהרחם למניעת סרטן צוואר הרחם, זוכרת?" ברור שזוכרת, שוכבת שם ברגליים מפוסקות, מרגישה אי נוחות קטנטנה וכבר הספקתי להגיע לעבודה. "התשובה מגיעה תוך שישה שבועות, את צריכה לקוות שאני לא אתקשר ואז זה אומר שהכל טוב".

"לידינקה, כאן ד"ר ספיר" לא כ"כ הבנתי למה היא מתקשרת, בכלל הייתי בשיחה אחרת באמצע היום. התשובה של הPAP הגיעה, צריך להמשיך בירור, תקבעי תור לבדיקת קולקוסקופיה אצל גינקולוג אונקולוג. לא עניתי לה, לא הבנתי מה היא רוצה, לא ידעתי מה שואלים, מה זה אומר.

ביקשתי סליחה מהאיש שישב מולי וירדתי למטה לקחת אויר, לברוח רגע, עם עצמי. ואז התקשר מנהל המרפאה, כי רופאת המשפחה שלי חולה בעצמה. "שלום, קבעת תור להמשך בירור? רופאת הנשים התקשרה, הסבירה?" ועליו המטרתי את כל השאלות.

התשובה הגיעה עם זיהוי של זני פפילומה בסיכון גבוה, זה לא אומר כלום וזה אומר משהו, לא להזניח, לטפל ודחוף, נורה אדומה. 🔴

אז התאפסתי, די מהר נראה לי והזמנתי תור ובעיקר שתקתי, ככה המוח שלי מסדר סיטואציות מחדש, תיקיות תיקיות, תבניות תבניות, עם הפרעת קשב בגילי כבר יודע מה לעשות.

את ד"ר מאירוביץ אני מכירה בתור הורה מגן הילדים, זה היה מזמן, לפני יותר מעשור הפעם האחרונה שדיברנו וזה אולי היה בהקשר של קרשים לל"ג בעומר. מבוכה, זה בעיקר מה שהרגשתי, בוא תעלי למיטה, נעשה בדיקה מיקרוסקופית לצוואר הרחם, אני צובע את המקום, זה קצת שורף. שלוש, דקות אחרי ישבתי מולו.

" בגילך אני מניח שאת כבר לא רוצה עוד ילדים, אני ממליץ לעשות 'קוניזציה' ולשלוח לביופסיה, אנחנו בעצם באותה פעולה גם מסירים את האיזור שיש בו את התאים הטרום סרטניים וגם שולחים לבדיקה פתולוגית ומקווים שהיא תגיע תקינה לחלוטין" לא שאלתי כ"כ הרבה שאלות, הבנתי.

ותתחסני לוירוס הפפילומה, אפשר עד גיל 45, זה מציל חיים גם בגילך, על מה הוא מדבר אני כבר בת 43 תיכף ויש חיסוני קורונה ועוד עומס מידע שרץ לי בראש, ואני חושבת לעצמי איזה מוזר שאנחנו מנהלים שיחה כ"כ חשובה עם מסכה על הפנים והשפתיים שלי רוטטות מחרדה.

אז קבעתי תור לקוניזציה מסתבר שעושים את זה בחדר ניתוח, צריך להגיע עם התחייבות, בדיקות דם וא. ק. ג וצום מלא של לפחות 8 שעות, זה ישר מצמיא אותי ועושה לי חשק לעוגיות.

מפחדת?!

בטח שאני מפחדת, אבל אני מבינה שזאת רפואה מונעת בשיא כוחה, כזאת שנותנת תקווה, אומץ לחיות את החיים האלה.

מתפללת להיות אחרי הסרת התאים מחרוט צוואר הרחם ויותר מזה אחרי שישה שבועות המתנה לתשובות התקינות 🙏 שיגיעו לביופסיה.

לכו להיבדק, תתחסנו, תחסנו את הבנות שלכן, שווה לחיות את החיים האלה בטוב ❤️

אהבתן? אשמח אם תשתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכן:

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן