הרשמו לניוזלטר

הבלוגריות שלנו

ארכיון

השנה יהיה בסדר!

נכנסנו בצעדים ראשונים אל השנה החדשה. מאחורינו השולחן שערכנו לחג, הבית שנוקה וסודר, הבגדים החגיגיים שלבשנו. גם אם לא נפגשנו עם המשפחה המורחבת, סביר להניח שכולנו סידרנו את הבית, גם אם בקטנה בפרוס עלינו השנה החדשה.

חגים, אפילו תחת סגר, תמיד משרים עלינו תחושה של חגיגה והתחדשות כחלק מההכנות לחג אנחנו מסדרים ומארגנים את הבית. אנחנו מסדרים לפני שמגיעים אורחים, לפני שבתות ואירועים וכל האימהות שבינינו, מכירות את רגעי "הקינון" בהם אנחנו ממהרות לסדר כל פינה לפני לידתו של תינוק חדש. למה? כי סדר מתחבר אצלנו להתחדשות, ראשוניות, ניקיון, בריאות, הכנסת אורחים והתחלה חדשה.

חלקנו, כמוני למשל, מסדרים לפני שאנחנו מתחילים בעשייה כלשהיא. אני לדוגמה תמיד מסדרת את השולחן לפני שאני מתחילה לעבוד, או את המטבח לפני שאני מתחילה לבשל. מזמן הבנתי, שסדר מייצר אצלי בהירות פנימית ואני לא היחידה. ברור לי שלא כולם יתחברו ויש אנשים שעובדים מצוין בבלגן המוכר ועל שולחן הכתיבה המבורדק הם ימצאו הכול. אבל עבור אחרים, כפי שסדר משדר בהירות, ניקיון וחגיגיות, חוסר סדר ובית שיש בו חפצים שבורים או שלא בשימוש, יכולים לתת תחושה של עומס וחוסר שליטה, מה שיכול להשפיע על מצב הרוח של כל בני הבית ולהוביל לכעסים מיותרים.

עבורי סדר הוא גם דרך לייצר דיאלוג פנימי. הבחנתי שדרך סידור החפצים שאגרתי עם השנים, אני מייצרת שיח עם עצמי, לומדת להקשיב ולסמוך על האמת הפנימית שלי. אני שואלת את עצמי שאלות, כמו מה הבלגן אומר עלי? ובודקת האם יש לי אמונות סביב סדר שמנהלות אותי. דרך הסדר אני גם מייצרת תנועה חדשה, שמשפיעה על האנרגיה והעשייה שלי.

הבית הוא המקום ממנו נצא ואליו נחזור בכל יום ובמובנים רבים הוא מקור הכוח שלנו. יש בבית אנרגיה והאופן שבו נארגן את החפצים בתוכו, ישפיע על התחושה הפנימית שלנו.

מה קורה בתהליך הליווי?

עם האנשים שמגיעים אליי, אני מתחילה בצעד קטן – סידור מגירה, מדף, פינה אחת בבית ומשם אנחנו מתקדמים לאט. בתוך התהליך החשש יכול לחלחל, ויש לעיתים רגעים של תסכול, אבל אם הבלגן שהקיף אותי לא משרת אותי יותר ואני משלמת עליו מחיר נפשי, אז ההשקעה בהחלט שווה ותאפשר סביבה מאורגנת ונעימה יותר. במהלך הסדר, שיש בו גם תהליך רגשי, אנחנו נייצר ביחד תהליך מן החוץ אל הפנים ומהפנים אל החוץ. ללא ביקורת וללא שיפוטיות ומתוך אמפתיה, נצא לדרך חדשה. נקלף וננקה את השכבות החוסמות ונאפשר לסדר חדש להיווצר.

אפילו שהחג מאחורינו אפשר להמשיך את החגיגיות בה נפתחה השנה עוד קצת, להמשיך עם הסדר ולבחור איך אנחנו רוצות להרגיש בסביבת המגורים שלנו ומה יגרום לנו ליהנות מהמרחב הביתי. ברוח ההתחלות החדשות.

מוזמנים לעשות לי לייק ולעקוב אחרי בדף העסקי, שבו אני נותנת טיפים לסידור הבית וארגון הלב: https://www.facebook.com/MaayanBerlatski

אז שתהיה לנו שנה טובה, מלאה בזרימה ובהרמוניה. והכי חשוב שתזכרו- השנה יהיה בסדר!

🌸סדר בבית ובנפש🌸

אהבתן? אשמח אם תשתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכן:

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן