הרשמו לניוזלטר

הבלוגריות שלנו

ארכיון

מוטיבציה, מאיפה להתחיל ? שלוש שיטות להנעה לפעולה

תקופת הקורונה גרמה לי לירידה במוטיבציה, גם אני כמו רבים אחרים הייתי צריכה להניע את עצמי לעשייה, לעשות דברים שיחזירו אותי לעניינים יקפיצו אותי קדימה או לפחות ישאירו אותי במודעות. התקופה אתגרה אותי להבין איך אני יכולה להחזיר לעצמי את הרצון לעשות להיות בתנועה ולהתפתח ? איך אני מתחברת למוטיבציה הפנימית שלי ? השתמשתי בכלים רבים ומגוונים מתוכם אני רוצה לשתף אותכם בשלוש שיטות יעילות שעזרו לי ואולי יעזרו גם לכן בהעלאת המוטיבציה הפנימית.

טיפ 1- דיבור פנימי החליפי ח.מ.ץ ב- ב.ר.י.א

דיבור פנימי הוא הדרך בה אנו מדברות אל עצמנו, אנחנו מדברות אל עצמנו בצורה לא יפה, כזו שאם מישהו חיצוני היה מדבר אלינו ככה היינו נעלבות עד עמקי נשמתנו ולא מבינות איך הוא מעז ? וכאן אני רוצה להדגיש אומנם אף אחד לא שומע איך ומה אנחנו אומרות לעצמנו, אבל וכאן האבל הגדול אנחנו שומעות את זה וזה מספיק. לדיבור הפנימי ישנה השפעה מאד גדולה על הרגשות והאמונות שלנו.

בואו נעשה יחד ניסוי קטן כל אחת תאמר לעצמה בלב "אני חייבת לעשות ספורט", "אני צריכה לעשות ספורט" איך זה מרגיש ? האם זה מניע לפעולה ? האם זה גורם לרצות לעשות ספורט ? יכול להיות ששמתן לב שהשימוש במילה חייבת יצר התנגדות פנימית בסגנון: אף אחד לא מחליט עלי ! אני לא חייבת כלום! מי מחייב אותי? למה אני חייבת בכלל? למה אני צריכה? עכשיו כל אחת תאמר לעצמה בלב "אני רוצה לעשות ספורט" "אני בוחרת לעשות ספורט" "אני יכולה לעשות ספורט" שימו לב איך זה מרגיש? השימוש במילה רוצה יוצר הסכמה פנימית ומוטיבציה גדולה יותר לעשייה מתוך רצון ובחירה.

לכן כשאנחנו רוצות להניע את עצמנו ולפעול חשוב מאד שנדבר אל עצמנו במילות ב.ר.י.א – אני בוחרת, אני רוצה, אני יכולה, אפשר שמעודדות עשייה ומניעות לפעולה מתוך רצון ובחירה ולא במילות ח.מ.ץ – אני חייבת, אני מוכרחה, אני צריכה. זכרו דיבור פנימי מעצים מעודד, יוצר מוטיבציה ומקדם עשייה.

החליפי דיבור פנימי מחליש לדיבור פנימי מעצים

טיפ 2 – שיטת הבננה

דמיינו לעצמכן שאתן רוצות לאכול בננה אתן מקלפות אותה ומנסות להכניס את כולה לפה. אופס סביר להניח שתחנקו היא גדולה וארוכה. זה בדיוק מה שקורה כשאנחנו ניגשות למשימה שאין לנו חשק לעשות אותה ואנחנו מרגישות שהיא גדולה מידי, או אולי מורכבות מידי ואנחנו לא ממש יודעות איך ואיפה להתחיל? אם ניגש אליה ככה סביר להניח שתייאש או לא ממש נצליח "לאכול " אותה.

לכן כדאי לגשת למשימה בשיטת הבננה, נפרק את המשימה לביסים קטנים של משימות קטנות. הצלחה במשימות הקטנות תגרום לנו להרגשה טובה ולרצון להמשיך ולהתקדם למשימה הבאה עד לסיום המשימה הגדולה ולשיפור מיידי בהרגשה ובמוטיבציה. בפעם הבאה שאתן לוקחות משימה ומפרקות אותה למשימות קטנות יותר בסיום כל המשימות בהצלחה פנקו את עצמכן בפרס בננה מגיע לכן.

מה הקשר בין בננה ומוטיבציה לעשיה ?

טיפ 3 – עשו פעולה

אפתח בציטוט של טוני רובינס " החלטה אמיתית נמדדת בעובדה אם עשית פעולה חדשה. אם אין פעולה, אז לא באמת החלטת. " מכירות את האנשים האלה (כמובן שלא אתן) שרוצים, חולמים, חושבים, אבל פה זה נגמר והם לא עושים שום פעולה? בעולם האימון אני פוגשת המון אנשים שמסיימים קורסים, הכשרות ולימודים וכשמגיע רגע האמת הם קופאים. במקום לצאת להתחיל לעבוד ולצבור ניסיון הם צוברים עוד ועוד קורסים ודוחים את העשייה עוד ועוד עד שהם ידעו הכל, עד שירגישו בטוחים ועוד הרבה עד ש…אחד מיסודות ההצלחה מדבר על פעולה מידית של עד 24 שעות מרגע קבלת ההחלטה. וזה אומר את רוצה לעשות משהו תעשי.

אם את רוצה ללמוד? או אולי להוציא פרסום חדש? עשי פעולה מידית עכשיו משהו שיקדם אותך ואפילו במעט לביצוע. אולי תתפלאי לגלות שהצהרה על עשייה היא גם פעולה שמובילה ומקדמת ביצוע, לדוגמה אם את אשת עסקים אני בטוחה שיצא לך לכתוב ולהצהיר על שירות שאת מעניקה בעסק ועצם ההצהרה חייבה אותך בעשייה. ואם הגעת עד לפה קחי טיפ אחד ותיישמי מבטיחה לך שתרגישי יותר טוב.

אם את רוצה לעשות שינוי ולהתקדם עדין מרגישה חוסר מוטיבציה ולא יודעת איפה להתחיל אני מזמינה אותך לליווי ואימון אישי בשיטת NLP.

אם הילד שלך סובל מחוסר מוטיבציה יש פתרון קורס "הכוח שבי" במיוחד בשבילו כל הפרטים בקישור (הקורס לבנים ובנות)

אהבתן? אשמח אם תשתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכן:

6 תגובות

 1. אופיר הגב

  תותחית❤️

 2. רוית הררי הגב

  כמה חשובה המוטיבציה הפנימית. נהניתי והחכמתי כשקראתי את מה שכתבת. כל הכבוד!!!!

 3. יונית צוק הגב

  וואי אני ממש צריכה לעשות ספורט, עכשיו צריך לבחור איזה סוג. תודה על טיפים נפלאים

 4. רויטל חזות הגב

  שמחחה שאהבת.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן